İŞ YURTLARI FAALİYETLERİ
RESMİ KURUMLAR


KIRŞEHİR E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU GENEL DURUM

E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, merkez kayabaşı mahallesinde, şehir merkezine 3km mesafede olup 149 pafta 1359 ile 1360 ada ve 2 parselden oluşmaktadır. Toplam 148.784m² yerleşke alanına sahip olup bina bu yerleşke üzerinde 10.010 m² üzerine inşa edilmiştir.

 
Hizmete açılma tarihi 21.12.1982’dir. Kurum 1999 yılında koğuş sistemine geçmiş, 3’ü bayanlara ait olmak üzere toplam 56 odaya dönüştürülmüştür. Kapasite artırımına gidilerek 516’dan 650 kişiliğe yükseltilmiş olup bugün itibariyle 1030 hükümlü ve tutuklu bulunmaktadır.
 
Ceza infaz kurumuna giriş yapan, sıfat ve görevi ne olursa olsun herkes ana giriş kapısındaki duyarlı kapıdan geçmekte eşyaları ise X-RAY cihazından kontrol edildikten sonra içeri alınmaktadır.
Resim 3
Dış güvenliği sağlamak için 5 adet nöbetçi gözetleme kulesi ile 7 adet nöbetçi kulübesi bulunmaktadır. Sistem odasından tüm koğuşlara merkezi kapalı devre tv yayın sistemi ile 32 ulusal kanal, lig tv ve haftada 3 seferde video üzerinden film izlettirilmektedir.
Resim 4

Kurumun ısıtılması ve sıcak su temini doğalgaz sistemi ile sağlanmaktadır. Her hükümlü ve tutukluya haftada 3 kez banyo yapmaları için sıcak su sağlanmaktadır. Ceza İnfaz Kurumumuzun su ihtiyacı kuruma ait kuyudan sağlanmaktadır. Su deposu düzenli olarak klorlanmakta, analizi periyodik olarak İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne yaptırılmaktadır.

Resim 5

Kurum mutfağı 2013 yılı Aralık ayında tadilat yapılarak tabanlar mermer, duvarlar fayans ile döşenmiş mutfak eksiklikleri giderilerek hijyene gereken önem verilmektedir. Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklular ile görevi başındaki memurların yemekleri kurum mutfağında pişirilmekte yemekler sabah,öğle,akşam olmak üzere üç öğün ve en az üç çeşit çıkarılmaktadır.

Resim 6
Resim 7
Yemeklerin kaliteli ve doyurucu olmasına özen gösterilmektedir. Ekmek ihtiyacı Kırşehir Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından temin edilmektedir.
Resim 8
Hükümlü ve tutuklulara verilen yemeklerin haricindeki gıda maddeleri ve çeşitli ihtiyaçları kurum kantininden temin edilmektedir. Emtialar piyasa şartlarının altında satılmakta olup ortalama 400-450 arası çeşit bulunmaktadır.
Resim 9

Genel bütçe taşınırına ait hükümlü ve tutuklu sevklerinde kullanılmak üzere;

1 adet Tempo,

1 adet Sultan,

1 adet Isuzu nova,

1 adet Ford connect

1 adet Ford Transit

1 adet Ford Custom araç

1 adet Fiat Doblo

1 adet personel servis aracı

Resim 10

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı KIRŞEHİR E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.