İŞ YURTLARI FAALİYETLERİ
RESMİ KURUMLAR

 İŞYURTLARI FAALİYETLERİ

 

                                       

E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda işyurduna bağlı faaliyet gösteren çini atölyesi, tekstil atölyesi ve ahi sandık yapımı ahşap malzemesi atölyesi mevcut olup bunun haricinde hükümlü ve tutukluların serbest el işi yapmaları için hobi çalışma odası bulunmaktadır.

İşyurduna bağla çini atölyesinde 23, tekstil atölyesinde 22, ahi sandığı ahşap atölyesinde 2, el işi hobi çalışma odasında 49, kantinde 5 olmak üzere 101 kişi, iç hizmetlerinde çalıştırılan hükümlü ve tutuklularla birlikte kurumda çalışan toplam hükümlü ve tutuklu sayısı 131 kişidir. Bu durumda kurumda bulunan 6 hükümlü veya tutukludan 1’i kurumda çalışıyor olmaktadır.

Tekstil atölyesinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığının da onayı alınmak suretiyle Yozgat’ta faaliyet gösteren Miray Tekstil ve Terzi şirketi ile karşılıklı protokol imzalanarak şirket adına günlük yevmiyesi 27.00-TL +KDV olmak üzere 20 kişiden az almamak koşulu ile hükümlü çalıştırılmaktadır. Ayrıca hükümlü ve tutuklulara tekstil konusunda meslek kursları verilmektedir.

Çini atölyesinde 18-25-30-40 cm ebatlarında olmak üzere çeşitli tabak ve vazo üretimi yapılmaktadır.

Üretilen tabak ve vazolar Adalet Bakanlığı tarafından çeşitli illerde açılan karma sergiler ile ceza infaz kurumumuzun ziyaretçi bekleme salonunda bulunan satış reyonunda satılmaktadır.


 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı KIRŞEHİR E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.